הודו: ג’וני

הפעם אין תמונות, רק סיפור:

"אלה מכשהייתי צעיר- הם מספרים את סיפור החיים שלי."
את ג'וני פגשתי באשרם בהודו, איש בסביבות ה40-50 מקוובק, עם שיער ארוך מכסיף ומקורזל ומשקפיים מוצללות. מיד שמתי לב לקעקועים שמכסים את כל זרועותיו: קעקועים כחולים שהדיו נזל מהם וטישטש את זהותם, כמו קעקועי מלחים או אסירים. שאלתי אם אוכל לראיין אותו – באנגלית רצוצה (מצידו) וצרפתית דלה (מצדי) – הוא קירטע: אני חי כאן ועכשיו, הקעקועים זה עבר שאני לא מעוניין לשוב אליו.
לאחר מכן אני נתקלתי בו שוב וניגשתי כדי להתנצל, אם פגעתי בו באיזשהו אופן. הוא חייך והניד ראשו לשלילה: "Non non non."
"בואי, תראי-" הוא הפשיל את שרוול ימין והפגין כלפיי את הצורות המוכתמות על הכתף, שנראו כפני ילד בוכה עם שני חפצים לא ברורים מוצלבים מאחור (שהתבררו אחר כך כאקדחים). הוא הסביר: 3 אנשים תקפו אותו בדקירות ויריות. הוא הצביע על הצלקות מתחת לסנטר, לאורך הזרועות. הוא חשף את הבטן והצביע על צלקת קטנה עגולה. "הילד הבוכה הוא אני."
על אמתו הימנית הראה לי קעקוע של ישו עם לב בוער. מתחת ללב, הסביר, היה צלב קרס. הוא שולף את האמה המקבילה, שם יש צורה גיאומטרית ובתוכה ריבועים: באחד צלב קרס בכיוון המסמל את הודו העתיקה, השני בכיוון היותר מוכר לנו. "אחד הוא לטוב, השני לרע."
הוא סובב אליי את כתף שמאל, שם התגלה קעקוע בסגנון הפוך מהשאר שנזלו והתעבו עם הזמן: דמות מלאך בקווים עדינים, מבולגנים, כמעט כמו ציור עיפרון. "יש מלאך הטוב ויש מלאך הרע," אמר והצביע. החולצה שלו הסתירה את המלאך הרע התחתון, אבל לא היה לי אומץ לבקש עוד. "אני המלאך הטוב, זה, רואה?" הוא הצביע על עין שצופה מעל המלאך הטוב.
"את מבינה, אלה רק כמה קעקועים, ותראי מה אני מספר."

14 בפברואר 2010 | כללי | תגובות

3 תגובות לפוסט “הודו: ג’וני”

 1. 1 חנן 14 בפברואר 2010 בשעה 11:38

  מרתק. חושף מעט ומרגיש כאילו אם היית מנסה לקלף יותר משהו היה נשבר.
  גם הכבוד שיש לך כלפי האנשים וסיפוריהם מעורר השראה.

 2. 2 Andrea Domino jr 14 בפברואר 2010 בשעה 17:57

  מרתק

 3. 3 נועם 14 בפברואר 2010 בשעה 18:50

  במקרה הזה נראה לי שמילים שוות יותר מתמונה.

השארת תגובה

 1.  
 2.  
 3.  

1. escucha mi amor

2. כללי

3. אני גם עושה את זה

4. עוקבת/אוהבת

5. קישורי קעקועים